Czym przemywać kolczyki?

Dbanie o czystość kolczyków jest ważne z wielu powodów. Nie tylko przedłuża trwałość produktu i poprawia jego estetykę, ale też wpływa na zachowanie higieny osoby je noszącej. Dlatego trzeba wiedzieć, czym przemywać kolczyki, żeby nie robił się osad. Odpowiednie ich czyszczenie chroni przed namnażaniem bakterii mogących wywoływać zakażenia. Trzeba jednak pamiętać, aby robić to odpowiednio, by nie spowolnić procesu gojenia i uniknąć podrażnień.

Dlaczego przemywanie piercingu jest takie istotne?

Przekłuwanie ciała wiąże się z powstawaniem ran, które muszą się zagoić. Higiena jest więc konieczna, szczególnie w pierwszych tygodniach po wykonaniu piercingu. Regularne oczyszczanie kolczyka sprawia, że strupy szybciej się goją, zmniejsza się ryzyko zakażenia i tworzenia stanów zapalnych. Czym przemyć kolczyki, żeby było to bezpieczne, a zarazem skuteczne? Przemywanie piercingu powinno być wykonywane delikatnymi preparatami, które nie wywołują podrażnień, takich jak szare mydło, sól morska czy sól fizjologiczna. Takie łagodne dla skóry substancje pozwolą przyspieszyć proces gojenia, a to skróci czas, kiedy trzeba bardzo uważać na kolczyki. Po dokładnym zagojeniu można z nimi zupełnie normalnie funkcjonować.

Jak i czym przemywać kolczyk w uchu i innych miejscach?

Wiele osób, które nie mają doświadczenia z piercingiem, odczuwa obawę. Powstające po przebiciu ranki sprawiają, że uważamy na każdy ruch. Choć jest to dobre, bo nie powoduje pogłębiania podrażnień czy przemieszczania się kolczyków, to nie zawsze okazuje się aż tak potrzebne. Wszystko zależy od przekłutej części ciała. Zastanawiasz się, czym przemywać kolczyk w uchu, pępku czy nosie? Dbanie o te przekłucia nie różni się od siebie. Wszystkie świeże kolczyki należy oczyszczać 2-3 razy dziennie, używając wacika i dokładnie osuszając ręcznikiem papierowym. Przemywanie kolczyka solą fizjologiczną również jest dobrym pomysłem. Środek ten nie tylko delikatnie oczyszcza ranki, ale też działa odkażająco. Jest więc doskonałym sposobem, aby dbać o miejsce po przekłuciu kolczykiem zarówno tuż po zabiegu kosmetycznym, jak i długo po nim (w celach profilaktycznych).