Jak określić rozmiar pierścionka?

Miłośnicy biżuterii z pewnością niejednokrotnie zastanawiają się, jaki rozmiar pierścionka wybrać. Zakupy w sieci to niewątpliwie wyzwanie, dlatego szybki przewodnik po rozmiarach jest najlepszym doradcą. Idealny pierścionek to taki, który nie uciska, przylega, ale jednocześnie nie powoduje dyskomfortu przy dłuższym użytkowaniu. Lekki opór przy wkładaniu i wystarczający luz przy nasadzie palca uznawany jest za perfekcyjnie dopasowany rozmiar. Biorąc pod uwagę naturalne cechy charakterystyczne dłoni i zróżnicowanie pod wieloma względami, nie warto przyjmować konkretnego rozmiaru za pewnik. Tabela rozmiarów powinna rozwiać wątpliwości osób, które już niejednokrotnie podchodziły do zakupów biżuterii online i realizowały wymiary na własną rękę. 

Jak ustalić rozmiar pierścionka w domu?

Patrząc na wymiary w tabeli, mierzenie rozmiaru pierścionka w domu nie wydaje się skomplikowaną czynnością, a jednak zdarza się, że sprawia trudność. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę odmienny rozmiar nie tylko każdego palca, ale również dłoni. Wydaje się, że są takie same, a jednak zazwyczaj różnice są na tyle istotne, że pierścionek z palca serdecznego prawej dłoni nie pasuje na lewą. Obwód pierścionka należy traktować bardzo indywidualnie. Sąsiednie palce mogą różnić się od siebie nawet o dwa rozmiary. Ponadto, finalnie rozmiar pierścionka różni się od kolejnego rozmiaru niewielką wartością. To tylko 0,33 mm, dlatego zdecydowanie warto przemyśleć, czy zakup ciasnej biżuterii jest dobrym pomysłem, czy raczej celować w nieco luźniejszy obwód, który będzie pasował również na inny palec. 

Mierzenie rozmiaru pierścionka – na co zwrócić uwagę?

To, jak ustalić rozmiar pierścionka, to nie tylko kwestia samego obwodu, ale i stylistyki biżuterii oraz materiałów, z których została wykonana. Bardzo często węższy pierścionek będzie bardziej elastyczny w dopasowaniu do palca w porównaniu z masywną obrączką o kilkunastu milimetrowej szerokości. Powodem jest kostka będąca integralną częścią budowy palca. Twarda struktura jest nieugięta i nie dopasuje się na siłę do mniejszego obwodu. Szerszy pierścionek powinien być nieco większy, aby zapewnić sobie komfort i wygodę. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na zmierzenie rozmiaru palca są warunki atmosferyczne. Skrajne temperatury działają na niekorzyść, zatracając realne wymiary. Dłonie puchną lub skóra nieco się kurczy, dlatego najlepiej wykonywać pomiary w warunkach o umiarkowanej temperaturze. Nie każda pora dnia bywa dobrym doradcą. W godzinach wieczornych ciało zyskuje na objętości i również palce stają się szersze. 

Jaki rozmiar pierścionka wybrać?

Istnieją trzy metody, które pomogą w tym, jak określić rozmiar pierścionka. Z łatwością można zmierzyć palce samodzielnie. Niezbędnym narzędziem jest miarka krawiecka i sznurek, który pomoże w zdefiniowaniu obwodu palca. Zmierzoną wartość należy porównać z tabelą rozmiarów i wybrać optymalny wymiar pierścionka. Jeśli nie będzie idealnego rozmiaru, to rekomendowany jest zawsze większy, najbardziej zbliżony do wartości z miarki. Kolejnym sposobem jest mierzenie pierścionka, jednak w tym przypadku istnieje możliwość pomyłki. Pierścionek powinien być idealnie okrągły, nawet niewielka zmiana kształtu może powodować niewłaściwe dopasowanie rozmiaru. Dla osób, które nie są pewne precyzji wykonywanych wymiarów w domowych warunkach, pozostaje wizyta u jubilera. Specjalista za pomocą odpowiednich narzędzi poradzi sobie z wykonaniem pomiarów w błyskawiczny sposób.